www.bidmonfa.com              index-web              bidmonfa@bidmonfa.com

 

                

 

                                 *

 

                INFORMACIÓ DE CATALUNYA

 

                                 Facebook   /    Twiter   /    Comentaris anònims   /    Propers campionats

 

                                Informació  -  Mundial   /   Historial campionats de Catalunya

 

                                Elo   /   Elo live + 2700   /   Càlcul de l’elo   /   Bases partides   /   Circuit català

 

                                         

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

INFORMACIÓ JUGADORS

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

           

 

     OPEN INTERNACIONAL VILA DE SITGES

 

         Sitges (Garraf), 22 - 30 juliol

 

         Informació general

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Classificació ronda 7

 

       1   Sergey Volkov          6’5

       2   Deivy Vera              6

      3-7  Cristóbal Henríquez    5’5

      3-7  Sharma Himanshu        5’5

      3-7  Mariano Ortega         5’5

      3-7  Karen Movsziszian      5’5

      3-7  Anders Larsson         5’5

      8-16 9 jugadors              5

           T-112

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  JOHAN SALOMON                                      Sots-Campió  -  KAREN H. GRIGORYAN

 

 

           

 

     TERRITORIAL ACTIUS DE GIRONA - CALDENC

 

         Caldes de Malavella (Selva), 23 juliol

 

         Circular campionat

 

                                                                                      

 

         Campió  -  EMILI COLLS                                              Sots-Campió  -  ALEKSEI ILENKO

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

 

         

 

     TORNEIG ESTIUENC D’ESCACS LLAMPEC - FEDERATS

 

         Cervera (Segarra), 23 juliol

 

         Circular campionat

 

                                                                                   

 

         Campió  -  JORDI FERRER                                           Sots-Campió  -  JOSHUA SOLANI

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

 

           

 

     OBERT INTERNACIONAL SANT MARTI

 

         Barcelona (Barcelonès), 13 - 21 juliol

 

         Informació general

 

                                                                                      

 

         Campió  -  SUNDAR M. SHYAM                                    Sots-Campió  -  AXEL BACHMANN

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Sundar M. Shyam         8

       2   Axel Bachmann          7’5

       3   Kevel Oliva             7

       4   Sharma Himanshu        6’5

       5   Murali Karthikeyan     6’5

       6   Camilo E. Gómez        6’5

       7   Fabien Libiszewski     6’5

       8   Das Debashis           6’5

       9   Julen L. Arizmendi     6’5

      10   Mhamal Anurag          6’5

           T-140

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

                                                                                    

 

         Campió  -  MIGUEL MUÑOZ                                          Sots-Campió  -  DI LI

 

         Blitz  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

           Partides

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  KIDAMBI SUNDARARAJAN                         Sots-Campió  -  KAREN H. GRIGORYAN

 

 

           

 

     ACTIUS CIUTAT DE GIRONA

 

         Girona (Gironès), 12 - 14 juliol

 

                                                                                      

 

         Campió  -  DANIEL MOLINA                                         Sots-Campió  -  JAVIER CASTRILLON

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

 

           

 

     OBERT INTERNACIONAL DE BARBERA

 

         Barberà del Vallès (Vallès Occidental), 4 - 12 juliol

 

         Circular campionat

 

                                                                                      

 

         Campió  -  CRISTOBAL HENRIQUEZ                             Sots-Campió  -  MURALI KARTHIKEYAN

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Cristóbal Henríquez     7

       2   Murali Karthikeyan      7

       3   Daniel Gurevich         7

       4   Camilo E. Gómez        6’5

       5   Karen H. Grigoryan     6’5

       6   P. Iniyan              6’5

           T-97

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Grup C  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

           Partides

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  KAREN H. GRIGORYAN                               Sots-Campió  -  MARC NARCISO

 

 

           

 

     OPEN INTERNACIONAL DE TORREDEMBARRA

 

         Torredembarra (Tarragonès), 2 - 10 juliol

 

         Circular campionat

 

                                                                                     

 

         Campió  -  JORGE A. GONZALEZ                                  Sots-Campió  -  FRANCESC X. FARRAN

 

         Participants   Rondes   1   2   3   4   5   6   7   8   9   Classificació

 

         Classificació final

 

       1   Jorge A. González      7’5

       2   Francesc X. Farran      7

       3   Ruslan Pogorelov        7

       4   Maria Eizaguerri        7

       5   Orelvis Pérez           7

       6   Sergi Panella          6’5

           T-86

 

           Partides

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  FRANCESC X. FARRAN                               Sots-Campió  -  ARIAN GONZALEZ

 

 

         

 

     RAPIDES FESTA MAJOR DE PARETS DEL VALLES

 

         Parets del Vallès (Vallès Oriental), 10 juliol

 

                                                                                      

 

         Campió  -  RAMON CHALMETA                                    Sots-Campió  -  JAVIER AMORES

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

 

           

 

     OBERT DE SANT GREGORI

 

         Sant Gregori (Gironès), 4 - 9 juliol

 

                                                                                    

 

         Campió  -  JAVIER CASTRILLON                                  Sots-Campió  -  DANIEL MOLINA

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Javier Castrillón      5’5

       2   Daniel Molina          5’5

       3   Lluís Casanellas       5’5

       4   David Carrasco         5’5

       5   Francesc X. Saurina     5

       6   Mohamed Boubakha       4’5

       7   Isaac Turón            4’5

       8   Enric Notario          4’5

       9   Jaume Rovira           4’5

      10   Jordi Vidal            4’5

           T-42

 

 

         

 

     TORNEIG DE RAPIDES FESTA MAJOR DE PALLEJA

 

         Pallejà (Baix LLobregat), 9 juliol

 

                                                                                       

 

         Campió  -  MATIAS MINGO                                          Sots-Campió  -  JORDI BADA

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

 

           

 

     OPEN INTERNACIONAL DE MONTCADA

 

         Montcada i Reixac (Vallès Occidental), 25 juny - 3 juliol

 

         Informació general

 

                                                                                    

 

         Campió  -  EMILIO CORDOVA                                      Sots-Campió  -  SUNDAR M. SHYAM

 

         Grup A   Participants   Rondes   1   2   3   4   5   6   7   8   9   Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Emilio Córdova          7

       2   Sundar M. Shyam         7

       3   Camilo E. Gómez         7

       4   Jorge Cori             6’5

       5   Fernando Peralta       6’5

       6   Daniele Vocaturo       6’5

       7   Cristóbal Henríquez    6’5

       8   Sharma Himanshu        6’5

       9   Mishra Swayams         6’5

           T-117

 

         Grup B   Participants   Rondes   1   2   3   4   5   6   7   8   9   Classificació

 

                                                                                      

 

         Campió  -  KAREN H. GRIGORYAN                               Sots-Campió  -  CRISTOBAL HENRIQUEZ

 

         Blitz   Participants   Rondes   1   2   3   4   5   6   7   8   9   Classificació

 

           Partides

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  SALVADOR G. DEL RIO                              Sots-Campió  -  MARC NARCISO

 

 

         

 

     TORNEIG ACTIU DE SANT GREGORI

 

         Sant Gregori (Gironès), 2 juliol

 

              

 

         Campió  -  DANIEL MOLINA                                         Sots-Campió  -  NEMESI SUITA

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  Classificació

 

 

           

 

     TORNEIG DE RAPIDES FESTA MAJOR D’ESPARREGUERA

 

         Esparreguera (Baix LLobregat), 2 juliol

 

         Circular campionat

 

                                                                                       

 

         Campió  -  HECTOR JAUSAS                                       Sots-Campió  -  JOAN POMES

 

         Participants   Rondes   1   2   3   4   5   6   7   8   9   Classificació

 

 

         

 

     TORNEIG ESTIUENC D’ESCACS LLAMPEC - SUBS

 

         Cervera (Segarra), 2 juliol

 

         Circular campionat

 

         Campió  -  JOEL ANGLES                                            Sots-Campió  -  DANIEL CANO

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  Classificació

 

 

           

 

     FESTIVAL INTERNACIONAL VILA DE PLATJA D’ARO

 

         Platja d’Aro (Baix Empordà), 25 juny - 2 juliol

 

         Bases campionat

 

                                                                                     

 

         Campió  -  MIKHAIL MOZHAROV                                  Sots-Campió  -  JORDI FLUVIA

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Mikhail Mozharov       7’5

       2   Jordi Fluvià           6’5

       3   Mikhail Krylov         6’5

       4   Karina Ambartsumova     6

       5   Pavel Dziadyk           6

       6   Alfonso Jerez          5’5

       7   Didier Fernández       5’5

       8   Alex Vidal             5’5

       9   Sergei Matsenko        5’5

      10   Andrei Matsenko        5’5

           T-37

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Sub-14  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

                                                                                     

 

         Campió  -  MIKHAIL MOZHAROV                                  Sots-Campió  -  MIKHAIL KRYLOV

 

         Llampec  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

 

           

 

     ELS MILLORS JUGADORS DE LA FCE  -  JULIOL 2016

 

                                 Estàndard   -  (   Ràpid    )

 

      1   David Navara           2710  =     -  ( 2710  =    )

      2   Axel Bachmann          2653  =     -  ( 2653  =    )

      3   Evgeny Postny          2631  =     -  ( 2631  =    )

      4   Aleksandr Rakhmanov    2624  -  1  -  ( 2624  =    )

      5   Fernando Peralta       2610  +  2  -  ( 2608  +  8 )

      6   Daniele Vocaturo       2602  =     -  ( 2607  +  5 )

      7   Marc Narciso           2595  -  4  -  ( 2596  -  6 )

      8   Alvar Alonso           2594  =     -  ( 2605  +  9 )

      9   Evgenij Agrest         2593  =     -  ( 2593  =    )

     10   Viktor Moskalenko      2590  =     -  ( 2590  =    )

          T-100

 

 

           

 

     OBERT INTERNACIONAL DE MASDENVERGE

 

         Masdenverge (Montsià), 24 - 26 juny

 

         Informació general

 

                                                                                     

 

         Campió  -  ANTONI MONTALBAN                                 Sots-Campió  -  SERGI PANELLA

 

         Participants   Rondes   1   2   3   4   5   6   7   Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Antoni Montalbán        6

       2   Sergi Panella           6

       3   Alejandro Roig          6

       4   Birjkumar Hassomal     5’5

       5   Ricard LL. Brusi       5’5

       6   Ismael Molano          5’5

           T-116

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  SANTIAGO PEREZ                                       Sots-Campió  -  RUBEN FERNANDEZ

 

 

           

 

     MEMORIAL JOSEP LORENTE

 

         Sant Boi de LLobregat (Baix LLobregat), 19 juny

 

         Circular campionat

 

                                                                                    

 

         Campió  -  MIGUEL MUÑOZ                                          Sots-Campió  -  FERNANDO PERALTA

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  JORGE A. GONZALEZ                                 Sots-Campió  -  ALFONSO JEREZ

 

 

            

 

     PROVINCIAL INDIVIDUAL DE RAPIDES DE LLEIDA

 

         Mollerussa (Pla d’Urgell), 19 juny

 

         Circular campionat

 

                                                                                     

 

         Campió  -  ALBERT RAMON                                         Sots-Campió  -  JORDI BADIA

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  11  -  Classificació

 

         Fotos al...     FACEBOOK  -  www.bidmonfa.com

 

         Vídeos        *

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  JOAN TREPAT                                            Sots-Campió  -  DAVID MONELL

 

         Historial campionat

 

 

           

 

     PROVINCIAL INDIVIDUAL DE RAPIDES DE GIRONA

 

         Vilablareix (Gironès), 19 juny

 

         Circular campionat

 

                                                                                     

 

         Campió  -  GENNADY KOZLOV                                     Sots-Campió  -  JORDI TRIADU

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  11  -  12  -  Classificació

 

 

           

 

     OBERT CIUTAT DE SANT ADRIA

 

         Sant Adrià de Besòs (Barcelonès), 10 abril - 19 juny

 

         Informació general

 

                                                                                      

 

         Campió  -  EDUARD LOPEZ                                          Sots-Campió  -  MARC CAPELLADES

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Eduard López            8

       2   Marc Capellades         7

       3   Jorge A. Ramírez        7

       4   Miquel Serrano          7

       5   Antoni López            6

       6   Miquel Vázquez          6

       7   Daniel Romero           6

       8   Nestor Dougas           6

           T-75

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  JOAN MOLINERO                                        Sots-Campió  -  MARC CAPELLADES

 

 

           

 

     OBERT INTERNACIONAL FOMENT MARTINENC

 

         Barcelona (Barcelonès), 23 abril - 18 juny

 

         Circular campionat

 

                                                                                     

 

         Campió  -  CRISTIAN FERNANDEZ                                Sots-Campió  -  MIGUEL MUÑOZ

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Cristian Fernàndez     7’5

       2   Miguel Muñoz           7’5

       3   Artur Valls             6

       4   Daniel Garrido          6

       5   Arturo Vidarte          6

       6   Guillem Porta           6

       7   Adrián Jiménez          6

           T-55

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  -  

 

         Grup C  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  ARIAN GONZALEZ                                       Sots-Campió  -  CRISTIAN FERNANDEZ

 

 

           

 

     OBERT DE LA DELEGACIO DE LLEIDA 2016

 

         LLeida (Segrià), 23 abril - 18 juny

 

         Circular campionat

 

                                                                                      

 

         Campió  -  FERRAN SOLE                                            Sots-Campió  -  ALEJANDRO BARBERO

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Ferran Solé            7’5

       2   Alejandro Barbero       7

       3   Jordi Ferrer           6’5

       4   Jaume Rodón            6’5

       5   Raul Díaz               6

           T-57

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  ALBERT RAMON                                         Sots-Campió  -  ROGER CORTIELLA

 

         Historial campionat

 

 

           

 

     MEMORIAL MATEU CHALMETA

 

         Sant Boi de LLobregat (Baix LLobregat), 22 abril - 17 juny

 

         Circular campionat

 

              

 

         Campió  -  RAMON JOSE

 

         Grup A  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre  - 

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Grup C  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

 

           

 

     OBERT INTERNACIONAL MOLLET DEL VALLES

 

         Mollet del Vallès (Vallès Oriental), 12 juny

 

         Informació general

 

                                                                                   

 

         Campió  -  ROLANDO ALARCON                                  Sots-Campió  -  MARC NARCISO

 

         Obert    -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Sub-16  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  ROMAIN EDOUARD                                     Sots-Campió  -  LEVAN AROSHIDZE

 

 

           

 

     CAMPIONAT PROVINCIAL DE RAPIDES PER EQUIPS DE LLEIDA

 

         Tornabous (Urgell), 12 juny

 

         Circular campionat

 

              

 

         Campió - VALLFOGONA

 

         Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre

 

         Fotos al...     FACEBOOK  -  www.bidmonfa.com

 

         Vídeos                *

 

         Resultat 2015

 

         Campió - VALLFOGONA - A

 

 

           

 

     PROVINCIAL INDIVIDUAL DE RAPIDES DE TARRAGONA

 

         Salou (Tarragonès), 12 juny

 

         Circular campionat

 

              

 

         Campió  -  RUBEN FERNANDEZ

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

INFORMACIÓ JUGADORS

____________________________________________________________________________________________________________