www.bidmonfa.com              index-web              bidmonfa@bidmonfa.com

 

                

 

                                 *

 

                INFORMACIÓ DE CATALUNYA

 

                                 Facebook   /    Twiter   /    Instagram

 

                                 Comentaris anònims   /    Propers campionats

 

                                Informació  -  Mundial   /   Historial campionats de Catalunya

 

                                Elo   /   Elo live + 2700   /   Càlcul de l’elo   /   Bases partides   /   Circuit català

 

                                         

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

INFORMACIÓ JUGADORS

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

           

 

     PROVINCIAL INDIVIDUAL ABSOLUT DE GIRONA

 

         Banyoles (Pla de l’Estany), 8 octubre - 10 desembre

 

         Circular campionat

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Classificació ronda 7

 

       1   Fernando Méndez        6’5

       2   Alexandre Pinsach      5’5

      3-8  Sergi Gonzàlez          5

      3-8  Lluís Parals            5

      3-8  Abel Lázaro             5

      3-8  David Carrasco          5

      3-8  Francesc Cobos          5

      3-8  Francesc Parramon       5

      9-16 8 jugadors             4’5

           T-70

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  ALEX VIDAL                                                Sots-Campió  -  GUILLEM SALAGRAN

 

 

           

 

     CAMPIONAT DE VETERANS DE BARCELONA

 

         Barcelona (Barcelonès), 17 octubre - 5 desembre

 

         Circular campionat

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació  - 

 

         Classificació ronda 6

 

      1-3  Emili Simón             5

      1-3  Jaume Costa             5

      1-3  Roger Salvo             5

      4-7  Germán Rodríguez       4’5

      4-7  Ricard LL. Brusi       4’5

      4-7  Jordi Marchador        4’5

      4-7  Ramon Franch           4’5

      8-18 11 jugadors             4

           T-80

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  RICARDO PALACIN                                     Sots-Campió  -  FERMI TEJERO

 

 

           

 

     OBERT DEL MARESME

 

         Mataró (Maresme), 30 setembre - 2 desembre

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Classificació ronda 7

 

      1-3  Sergi Ten              5’5

      1-3  Raul Alonso            5’5

      1-3  Manuel Soler           5’5

      4-7  Pablo Mendoza           5

      4-7  Gabriel Ruiz            5

      4-7  Marc Subirana           5

      4-7  Lluís Llopis            5

      8-16 9 jugadors             4’5

           T-58

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  ALFRED ROSICH                                         Sots-Campió  -  BERNAT FABREGAS

 

 

           

 

     TANCAT D’ARGENTONA

 

         Argentona (Maresme), 30 setembre - 2 desembre

 

         Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat

 

 

           

 

     OBERT VILA DE GRACIA

 

         Barcelona (Barcelonès), 29 setembre - 1 desembre

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Classificació ronda 7

 

       1   Josue Expósito          6’5

      2-3  Lars Ootes              5’5

      2-3  Fernando A. Valenzuela  5’5

      4-10 Miguel Muñoz             5

      4-10 Xavier Martínez          5

      4-10 Joan Martorell           5

      4-10 Arne Moll                5

      4-10 Marc González            5

      4-10 Marc Capellades          5

      4-10 Onno Van Keulen          5

     11-13 3 jugadors              4’5

           T-64

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  MARC CAPELLADES                                   Sots-Campió  -  DANIEL URIBE

 

 

           

 

     OBERT CLUB D’ESCACS BARCELONA

 

         Barcelona (Barcelonès), 29 setembre - 1 desembre

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Classificació ronda 7

 

       1   Joan M. Marches        5’5

       2   Orelvis Pérez           5

      3-8  Raul O. González       4’5

      3-8  Josep Ferré            4’5

      3-8  Iván Cano              4’5

      3-8  German Walter          4’5

      3-8  Ricard Nadal           4’5

      3-8  Manuel Cabrera         4’5

      9-10 Juan M. Sánchez         4

      9-10 Josep Ll. Flores        4

     11-16 6 jugadors             3’5

           T-28

 

 

           

 

     TANCAT I OBERT DEL GERUNDA

 

         Girona (Gironès), 26 setembre - 28 novembre

 

         Informació general

 

         Tancat MC  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat  - 

 

         Obert  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Classificació ronda 7

 

       1   Jordi Alvarez          5’5

      2-3  Joan Carranza           5

      2-3  Jordi Diaz              5

      4-8  Josep Serra            4’5

      4-8  Salvador Alarcón       4’5

      4-8  Llorenç Ramon          4’5

      4-8  Moisés Urbano          4’5

      4-8  Daniel Giménez         4’5

      9-13 5 jugadors              4

           T-30

 

 

           

 

     PROVINCIAL INDIVIDUAL ABSOLUT DE BARCELONA

 

         8 octubre - 26 novembre

 

         Circular campionat

 

         Participants

 

              

 

         Campió  -  PERE GARRIGA

 

         Absolut  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Classificació ronda 8

 

       1   Pere Garriga           7’5

      2-3  Antoni Gual             6

      2-3  Adrià Pérez             6

      4-6  Lluís M. Perpinyà      5’5

      4-6  Marc Capellades        5’5

      4-6  Arturo Vidarte         5’5

      7-10 Joan Martorell          5

      7-10 Andreu Blasco           5

      7-10 Francisco Fernández     5

      7-10 Joaquim Lacasta         5

     11-24 14 jugadors            4’5

           T-68

 

         Barcelonès  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Baix LLobregat  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  LLUIS M. PERPINYA                                   Sots-Campió  -  JOSE A. HERRERA

 

 

           

 

     PROVINCIAL INDIVIDUAL ABSOLUT DE TARRAGONA

 

         Hospitalet de l’Infant (Baix Camp), 8 octubre - 26 novembre

 

         Circular campionat

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Classificació ronda 8

 

      1-2  Fco. Javier Fernández   7

      1-2  Víctor Plasència        7

      3-5  Llibert Ventós          6

      3-5  Miguel A. Sánchez       6

      3-5  Josep M. Guasch         6

       6   Josep R. Rodríguez     5’5

      7-19 13 jugadors             5

           T-77

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  VICENÇ ESPLUGAS                                    Sots-Campió  -  AGUSTI GUASCH

 

 

           

 

     PROVINCIAL INDIVIDUAL ABSOLUT DE LLEIDA

 

         LLeida (Segrià), 8 octubre - 26 novembre

 

         Circular campionat

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Classificació ronda 8

 

      1-2  Joan Trepat             7

      1-2  Alejandro Barbero       7

       3   Lluís Quintas          5’5

      4-7  Ferran Solé             5

      4-7  Guerau Masagué          5

      4-7  David Monell            5

      4-7  Jaume Ribera            5

      8-16 9 jugadors             4’5

           T-38

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  ALEJANDRO BARBERO                               Sots-Campió  -  DANIEL LLAVALL

 

         Historial campionat

 

 

           

 

     OBERT DE CERDANYOLA DEL VALLES

 

         Cerdanyola del Vallès (Vallès Occidental), 30 setembre - 26 novembre

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Classificació ronda 7

 

       1   Josep València          6

       2   Arturo Vidarte         5’5

       3   Ferran Cervelló         5

       4   Joaquim Borges         4’5

      5-8  Francisco Fernández     4

      5-8  Antoni Gil              4

      5-8  Guerau Oset             4

      5-8  Frederic Corriguelas    4

       9   Josep Solé             3’5

     10-15 6 jugadors              3

           T-21

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  ARTURO VIDARTE                                      Sots-Campió  -  JOSEP VALENCIA

 

 

           

 

     OBERT IDEAL CLAVE

 

         Barcelona (Barcelonès), 30 setembre - 25 novembre

 

         Informació campionat

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació  - 

 

         Classificació ronda 7

 

      1-2  Marc Capellades        17

      1-2  Joan Sánchez           17

       3   Juan C. Alcalà         16

       4   Josep Pellús           15

      5-14 10 jugadors            13

           T-64

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  MARC CAPELLADES                                   Sots-Campió  -  LLUIS JOVE

 

 

           

 

     TANCATS DE SANT BOI DE LLOBREGAT

 

         Sant Boi de LLobregat (Baix LLobregat), 23 setembre - 25 novembre

 

         Informació general

 

         Grup A  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat

 

         Grup B  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat

 

         Grup C  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat

 

         Grup D  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  GABRIEL BEASKOA

 

 

           

 

     OBERT DE TARDOR DE TARREGA

 

         Tàrrega (Urgell), 29 setembre - 24 novembre

 

         Circular campionat

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Classificació ronda 7

 

       1   Vicenç Esplugas        6’5

       2   Albert Ramon           5’5

      3-5  Josep Argerich          5

      3-5  Bernat Martínez         5

      3-5  Jordi Marimón           5

      6-10 Xavier López           4’5

      6-10 Ferran Solé            4’5

      6-10 Román Raga             4’5

      6-10 Jaume Rodón            4’5

      6-10 Jesús J. Masot         4’5

     11-17 7 jugadors              4

           T-42

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  VICENÇ ESPLUGAS                                    Sots-Campió  -  ISRAEL CAMPOS

 

           Vídeo

 

 

           

 

     OBERT CLUB CORNELLA

 

         Cornellà de LLobregat (Baix Llobregat), 25 setembre - 20 novembre

 

                                                                                     

 

         Campió  -  FERNANDO A. VALENZUELA                       Sots-Campió  -  ORELVIS PEREZ

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Fernando A. Valenzuela  8’5

       2   Orelvis Pérez           7’5

       3   Jordi Planella          6’5

       4   Juan C. Escandell       6’5

       5   David López             6’5

           T-85

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  JUAN C. ESCANDELL                                  Sots-Campió  -  MIGUEL MUÑOZ

 

 

        

 

     OBERT SANTA EULALIA DE RONÇANA

 

         Santa Eulàlia de Ronçana (Vallès Oriental), 23 setembre - 18 novembre

 

                                                                                      

 

         Campió  -  FELIPE PORRAS                                         Sots-Campió  -  EDUARD LOPEZ

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Felipe Porras           7

       2   Eduard López           6’5

       3   Marc Ortega            6’5

       4   Gerard Ayats            6

       5   Jordi Herms            5’5

       6   Carlos Rojano          5’5

       7   Oscar López            5’5

       8   Marc Torralba          5’5

       9   Javier Morais          5’5

           T-72

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació  - 

 

         Grup C  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Grup D  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  LUIS A. ROJAS                                           Sots-Campió  -  FRANCISCO FERNANDEZ

 

 

           

 

     OBERT DE MARTORELL

 

         Martorell (Baix Llobregat), 16 setembre - 18 novembre

 

         Informació general

 

                                                                                     

 

         Campió  -  ANTONI GUAL                                             Sots-Campió  -  JORGE A. GONZALEZ

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Antoni Gual             8

       2   Jorge A. González      7’5

       3   Luís A. Gómez          6’5

       4   Julio A. Hernando       6

       5   Israel Campos           6

       6   Vicenç Esplugas         5

       7   José L. Ayala           5

       8   Salvador Lluverol       5

           T-35

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Grup C  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  ANTONI GUAL                                             Sots-Campió  -  FCO. JAVIER GARCIA

 

 

           

 

     OBERT DEL MOIANES

 

         Moià (Moianès), 22 setembre - 17 novembre

 

         Informació general

 

                                                                                      

 

         Campió  -  MIQUEL FABRE

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Miquel Fabré            6

       2   Lluís Ureña             6

       3   Joaquim Junyent         6

       4   Agustí Valldeoriola    5’5

       5   Miquel A. Solà         5’5

       6   Francesc Clavel        5’5

       7   Jaume Simón             5

       8   Josep M. Presseguer     5

       9   Jordi Ambrós            5

      10   Pere Ramírez            5

           T-44

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  GERARD VILA                                             Sots-Campió  -  MIQUEL FABRE

 

 

           

 

     MAGISTRAL CIUTAT DE BARCELONA

 

         Barcelona (Barcelonès), 9 - 17 novembre

 

         Circular campionat

 

              

 

         Campió  -  BENJAMIN GLEDURA

 

         Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat

 

  Magistral de Barcelona   1  2  3  4  5  6  7  8  9 10  -  T  -  C  -

 

  1 Laurent Fressinet   -  *  =  =  =  0  1  1  =  1  1  -  6  -  2  -

  2 Benjamin Gledura    -  =  *  1  1  1  =  =  =  =  =  -  6  -  1  -

  3 Daniele Vocaturo    -  =  0  *  1  1  =  =  =  1  =  - 5’5 -  3  -

  4 Karen H. Grigoryan  -  =  0  0  *  0  0  1  =  =  1  - 3’5 -  9  -

  5 Rodrigo Vásquez     -  1  0  0  1  *  =  =  1  0  0  -  4  -  7  -

  6 Fernando Peralta    -  0  =  =  1  =  *  =  1  =  =  -  5  -  4  -

  7 Alvar Alonso        -  0  =  =  0  =  =  *  0  0  0  -  2  - 10  -

  8 Camilo E. Gómez     -  =  =  =  =  0  0  1  *  0  =  - 3’5 -  8  -

  9 Hipólito Asís       -  0  =  0  =  1  =  1  1  *  =  -  5  -  5  -

 10 Miguel Muñoz        -  0  =  =  0  1  =  1  =  =  *  - 4’5 -  6  -

 

           Partides

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  DAVID ANTON

 

 

           

         Arturo Pomar

 

     MEMORIAL ARTURO POMAR

 

         Barcelona (Barcelonès), 10 - 12 novembre

 

         Circular campionat

 

              

 

         Campió Sub-12  -  JAN TRAVESSET

 

         Grup Sub-12  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat

 

              

 

         Campió Sub-10  -  GERARD AÑO

 

         Grup Sub-10  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat

 

         Resultat 2016

 

         Campió Sub-12  -  JAN TRAVESSET

 

         Campió Sub-10  -  ROGER BERNADO

 

 

           

 

     ELS MILLORS JUGADORS DE LA FCE  -  NOVEMBRE 2017

 

                                 Estàndard   -  (   Ràpid    )

 

      1   Baadur Jobava          2706  =     -  ( 2710  =    )

      2   Eltaj Safarli          2694  =     -  ( 2694  =    )

      3   Aleksandr Rakhmanov    2630  =     -  ( 2624  =    )

      4   Constantin Lupulescu   2629  =     -  ( 2630  =    )

      5   Miguel Illescas        2615  =     -  ( 2615  =    )

      6   Daniele Vocaturo       2611  -  2  -  ( 2612  =    )

      7   Ahmed Adly             2602  =     -  ( 2627  =    )

      8   Fernando Peralta       2597  =     -  ( 2613  =    )

      9   Evgenij Agrest         2593  =     -  ( 2593  =    )

     10   Viktor Moskalenko      2588  =     -  ( 2590  =    )

          T-100

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

INFORMACIÓ JUGADORS

____________________________________________________________________________________________________________