www.bidmonfa.com              index-web              bidmonfa@bidmonfa.com

 

                

 

                                 *

 

                INFORMACIÓ DE CATALUNYA

 

                                 Facebook   /    Twiter   /    Comentaris anònims   /    Propers campionats

 

                                Informació  -  Mundial   /   Historial campionats de Catalunya

 

                                Elo   /   Elo live + 2700   /   Càlcul de l’elo   /   Bases partides   /   Circuit català

 

                                         

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

INFORMACIÓ JUGADORS

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

           

 

     TORNEIG OBERT COSTA BRAVA

 

         Palafrugell (Baix Empordà), 24 setembre - 3 desembre

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  ALEX VIDAL                                               Sots-Campió  -  FRANCESC FERNANDEZ

 

 

           

 

     PROMOCIO BADALONA

 

         Badalona (Barcelonès), 27 setembre - 29 novembre

 

         Grup A  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat

 

         Grup B  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat

 

 

           

 

     OBERT CLUB CORNELLA - MEMORIAL JOSEP VALLVE

 

         Cornellà de LLobregat (Baix Llobregat), 26 setembre - 21 novembre

 

         Circular campionat

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  ARIAN GONZALEZ                                      Sots-Campió  -  MIGUEL MUÑOZ

 

 

           

 

     OBERT DE MARTORELL

 

         Martorell (Baix Llobregat), 17 setembre - 19 novembre

 

         Informació general

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Classificació ronda 2

 

      1-5  Antoni Gual             2

      1-5  Fco. Javier Garcia      2

      1-5  José Luís Ayala         2

      1-5  Lluís Jové              2

      1-5  Josep Colet             2

      6-7  Luís A. Gómez          1’5

      6-7  Juan Luís Vélez        1’5

      8-18 11 jugadors             1

           T-28

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Grup C  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  ARIAN GONZALEZ                                       Sots-Campió  -  MIGUEL MUÑOZ

 

 

           

 

     OBERT DEL MOIANES

 

         Moià (Moianès), 23 setembre - 18 novembre

 

         Circular campionat

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  JAVIER CASTRILLON                                 Sots-Campió  -  ALEIX CENTELLES

 

 

           

 

     CAMPIONAT DE CATALUNYA DE RAPIDES PER EQUIPS

 

         Mollet del Vallès (Vallès Oriental),  25 setembre

 

         Circular campionat

 

         Campió  -  COLON SABADELL                                    Sots-Campió  -  MOLLET

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Fotos al...     FACEBOOK  -  www.bidmonfa.com

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  COLON SABADELL                                    Sots-Campió  -  MOLLET

 

 

           

 

     TORNEIG DE RAPIDES D’ESCACS DEL REUS DEPORTIU

 

         Reus (Baix Camp), 24 setembre

 

         Circular campionat

 

 

        

 

     OBERT ACTIU CIUTAT DE CERVERA

 

         Cervera (Segarra), 24 setembre

 

         Circular campionat

 

                                                                                      

 

         Campió  -  VICENÇ ESPLUGAS                                    Sots-Campió  -  MIGUEL MUÑOZ

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  PAU JUAN                                                  Sots-Campió  -  JORGE A. GONZALEZ

 

         Historial campionat

 

 

           

 

       19-09-2016  -  Mor  -  Norbert Ros

 

 

           

 

     CIRCUIT CATALA D’OBERTS INTERNACIONALS

 

              

 

         Guanyador  2016  -  CAMILO E. GOMEZ

 

         Classificacions

 

         Historial guanyadors

 

 

           

 

     OBERT ACTIU DE VALLFOGONA DE BALAGUER

 

         Vallfogona de Balaguer (Noguera), 18 setembre

 

         Circular campionat

 

                                                                                     

 

         Campió  -  LAZARO LORENZO                                     Sots-Campió  -  MIGUEL MUÑOZ

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Fotos al...     FACEBOOK  -  www.bidmonfa.com

 

           Partides

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  KAREN MOVSZISZIAN                                Sots-Campió  -  ARIAN GONZALEZ

 

         Historial campionat

 

 

           

 

     OBERT D’ESCACS ACTIUS DE RIPOLLET

 

         Ripollet (Vallès Occidental), 18 setembre

 

         Circular campionat

 

              

 

         Campió  -  ADRIAN JIMENEZ

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  JAVIER AMORES                                        Sots-Campió  -  XAVIER MARTINEZ

 

 

           

 

     OPEN D’ESCACS RAPIDS DE L’ESCOLA D’ESCACS D’OSONA

 

         Vic (Osona), 17 setembre

 

         Circular campionat

 

                                                                                     

 

         Campió  -  KAREN MOVSZISZIAN                                 Sots-Campió  -  FILEMON CRUZ

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  CAMILO E. GOMEZ                                      Sots-Campió  -  MIGUEL MUÑOZ

 

 

           

 

     TORNEIG D’ESCACS FESTA MAJOR DE PONTS

 

         Ponts (Noguera), 17 setembre

 

         Circular campionat

 

                                                                                      

 

         Campió  -  ISRAEL CAMPOS                                       Sots-Campió  -  JORDI FERRER

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  ROBERT TARRAGO                                    Sots-Campió  -  JOAN M. PIQUE

 

 

         

 

     TORNEIG ESCOLAR D’ESCACS DE FESTA MAJOR

 

         Cervera (Segarra), 17 setembre

 

         Circular campionat

 

                                                                                     

 

         Campió  -  GUIM ESTRUCH                                          Sots-Campió  -  JOEL ANGLES

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  Classificació

 

 

           

 

     PARTIDES RAPIDES DEL CLUB D’ESCACS TRES PEONS

 

         Barcelona (Barcelonès), 16 setembre

 

         Circular campionat

 

         Campió  -  MARC GONZALEZ                                       Sots-Campió  -  XAVIER MARTINEZ

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

 

           

 

     DIADA DE L’11 DE SETEMBRE D’ESCACS ACTIUS

 

         Sabadell (Vallès Occidental), 11 setembre

 

         Informació general

 

                                                                                      

 

         Campió  -  JAIME A. CUARTAS                                    Sots-Campió  -  KEVEL OLIVA

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  PERE GARRIGA                                          Sots-Campió  -  CAMILO E. GOMEZ

 

 

           

 

     TORNEIG DE RAPIDES DE L’11 DE SETEMBRE

 

         Esparreguera (Baix LLobregat), 11 setembre

 

         Circular campionat

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  SERGI SALVADOR                                      Sots-Campió  -  JOSUE EXPOSITO

 

         Vídeos  *  *

 

 

           

 

     TERRITORIAL ACTIUS DE GIRONA - OLOT

 

         Olot (Garrotxa), 10 setembre

 

         Circular campionat

 

                                                                                       

 

         Campió  -  ERNEST SERRAT                                        Sots-Campió  -  FRANCESC PARRAMON

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

 

           

 

     OBERT D’ESCACS ACTIUS VILA DE SANTPEDOR

 

         Santpedor (Bages), 10 setembre

 

         Circular campionat

 

                                                                                    

 

         Campió  -  ROLANDO ALARCON                                  Sots-Campió  -  JAIME A. CUARTAS

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  FERNANDO PERALTA                                 Sots-Campió  -  JAIME A. CUARTAS

 

 

           

 

     OBERT INTERNACIONAL CIUTAT DE SABADELL

 

         Sabadell (Vallès Occidental), 1 - 9 setembre

 

         Informació general

 

                                                                                      

 

         Campió  -  KAREN H. GRIGORYAN                               Sots-Campió  -  LUIS L. AGUERO

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Karen H. Grigoryan      7

       2   Luís L. Aguero          7

       3   Karen Movsziszian      6’5

       4   Kevel Oliva            6’5

       5   Pere Garriga            6

           T-39

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Grup C  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

           Partides

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  LEVAN AROSHIDZE                                     Sots-Campió  -  KEVEL OLIVA

 

 

           

 

     TANCATS DE RAPIDES FESTA MAJOR DE VILANOVA

 

         Vilanova de Bellpuig (Pla d’Urgell), 4 setembre

 

         Circular campionat

 

         Inscrits

 

           

 

         Campió grup A

 

         ISRAEL CAMPOS

 

                                                                          

 

         Campió grup B                            Campió grup C                            Campió grup D

 

         DANIEL COSIALLS                      JUAN JOSE MELIS                       JOSE CARLOS GIMENO

 

                                                                             

 

         Campió grup E                            Campiona grup F                        Campió grup G

 

         MANUEL PELEGRI                       ALINE LOPEZ                               BIEL PIÑOL

 

         Aparellaments i resultats  -  Grup  -  A  -  B  -  C  -  D  -  E  -  F  -  G

 

         Fotos al...     FACEBOOK  -  www.bidmonfa.com

 

         Vídeo  *

 

         Resultat 2015

 

         Campió grup A                            Campió grup B

 

         MYKOLA TUZ                               PAU NIETO

 

         Campió grup C                            Campió grup D

 

         ARTUR ELICES                            GUERAU MORENO

 

         Vídeo  *

 

         Historial campionat

 

 

           

 

     ELS MILLORS JUGADORS DE LA FCE  -  SETEMBRE 2016

 

                                 Estàndard   -  (   Ràpid    )

 

      1   David Navara           2710  =     -  ( 2710  =    )

      2   Axel Bachmann          2658  =     -  ( 2653  =    )

      3   Evgeny Postny          2631  =     -  ( 2631  =    )

      4   Aleksandr Rakhmanov    2624  =     -  ( 2624  =    )

      5   Fernando Peralta       2609  +  1  -  ( 2613  +  1 )

      6   Daniele Vocaturo       2601  =     -  ( 2607  =    )

      7   Evgenij Agrest         2593  =     -  ( 2593  =    )

      8   Viktor Moskalenko      2590  =     -  ( 2590  =    )

      9   Alvar Alonso           2585  =     -  ( 2605  =    )

     10   Omar Almeida           2585  =     -  ( 2585  =    )

          T-100

 

 

           

 

     OBERT INTERNACIONAL DE SANTS

 

         Barcelona (Barcelonès), 19 - 28 agost

 

         Informació general

 

                                                                                      

 

         Campió  -  QUN MA                                                      Sots-Campió  -  YUNGUO WAN

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Qun Ma                  8

       2   Yunguo Wan              8

       3   Jorge Cori              8

       4   Krishnan Sasikiran      8

       5   Cristhian Cruz          8

       6   Jules Moussard          8

           T-336

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  Classificació

 

         Grup C  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  Classificació

 

           Partides

 

         Resultat 2015

 

         Campió  -  KACPER PIORUN                                        Sots-Campió  -  ROMAIN EDOUARD

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

INFORMACIÓ JUGADORS

____________________________________________________________________________________________________________