www.bidmonfa.com              index-web              bidmonfa@bidmonfa.com

 

 

                                                                                                         

 

                                                                                  bid monfà                                                                                                                                Música  /  Music

 

                                                                                                                                                       

 

                    INFORMACIÓ DE CATALUNYA

 

                                                                                         Informació  -  Mundial  -  Província de LLeida   /   Historial campionats de Catalunya

 

                                                                                                Elo   /   Elo live + 2700   /   Càlcul de l’elo   /   Bases partides   /   Circuit català

 

                                                                                                                         Enviar resultats a …  bidmonfa@bidmonfa.com

 

                                                                                                          

                                    ______________________________________________

 

                                                 FACEBOOK  -    TWITTER

                                    ______________________________________________

 

                                                  PROPERS CAMPIONATS

                                    ______________________________________________

 

 

                                                                                                                                                        

 

                            CAMPIONAT PROVINCIAL INDIVIDUAL DE BARCELONA

 

                                                                                                    5 octubre - 30 novembre

 

                                                                                                            Informació general

 

                                                      Grup A   -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

                                                                                                          Classificació ronda 3

 

                                               1   Enrique Colon           3

                                              2-4  Lázaro Lorenzo         2’5

                                              2-4  Arturo Vidarte         2’5

                                              2-4  Miguel Muñoz           2’5

                                              5-13 9 jugadors              2

                                                   T-39

 

                                            Grup B  Barcelonès  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

                                         Grup B  Baix LLobregat  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

                                                                                                                Resultat 2013

 

                                                                Campió  -  ANTONI GUAL                    Sots-Campió  -  LLUIS Mª PERPINYA

 

 

                                                                                                                                                          

 

                           CAMPIONAT PROVINCIAL INDIVIDUAL DE TARRAGONA

 

                                                                    Hospitalet de l’Infant (Baix Camp), 5 octubre - 30 novembre

 

                                                                                                            Informació general

 

                                                 Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

                                                                                                          Classificació ronda 3

 

                                              1-3  Fco. Javier Fernández   3

                                              1-3  Llatzer Bru             3

                                              1-3  Ruben Fernández         3

                                              4-8  Vicens Ordobas         2’5

                                              4-8  Josep Garcia           2’5

                                              4-8  Santiago Año           2’5

                                              4-8  Sebastià Barberans     2’5

                                              4-8  Miguel A. Sánchez      2’5

                                              9-22 14 jugadors             2

                                                   T-62

 

                                                 Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

                                                                                                                Resultat 2013

 

                                                                 Campió  -  VICENÇ ESPLUGAS                    Sots-Campió  -  LLATZER BRU

 

 

                                                                                                                                                           

 

                               CAMPIONAT PROVINCIAL INDIVIDUAL DE GIRONA

 

                                                                                                     5 octubre - 30 novembre

 

                                                                                                            Informació general

 

                                                         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

                                                                                                          Classificació ronda 3

 

                                              1-7  Daniel Molina           3

                                              1-7  Sergi Diaz              3

                                              1-7  Eduard Aymerich         3

                                              1-7  Marc Balagué            3

                                              1-7  Jaume Doménech          3

                                              1-7  Alex Vidal              3

                                              1-7  Alexandre Pinsach       3

                                              8-12 Carlos Castillo        2’5

                                              8-12 Mónica Vilar           2’5

                                              8-12 Cristian Granados      2’5

                                              8-12 David Huici            2’5

                                              8-12 Lluís Ramírez          2’5

                                             13-39 27 jugadors             2

                                                   T-89

 

                                                                                                                Resultat 2013

 

                                                                Campió  -  ALEXANDRE PINSACH                    Sots-Campió  -  ALEX VIDAL

 

 

                                                                                                                                                          

 

                                                    OBERT DE MARTORELL

 

                                                                         Martorell (Baix Llobregat), 13 setembre - 22 novembre

 

                                                                                                           Informació general

 

                                                              Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

                                                                                                          Classificació ronda 6

 

                                              1-5  Antoni Gual            4’5

                                              1-5  Luís Alberto Gómez     4’5

                                              1-5  Yolanda Castillo       4’5

                                              1-5  Miguel Muñoz           4’5

                                              1-5  Andreu Blasco          4’5

                                              6-10 Sergi Obon              4

                                              6-10 Salvador Lluverol       4

                                              6-10 Joaquim Lacasta         4

                                              6-10 David Garcia            4

                                              6-10 Guillem Porta           4

                                             11-16 6 jugadors             3’5

                                                   T-44

 

                                                                                                                Resultat 2013

 

                                                                   Campió  -  HIPOLIT ASIS                      Sots-Campió  -  MIGUEL MUÑOZ

 

 

                                                                                                                                                          

 

                                                    OBERT VILA DE GRACIA

 

                                                                           Barcelona (Barcelonès), 26 setembre - 21 novembre

 

                                                                                                           Informació general

 

                                                         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

                                                                                                          Classificació ronda 4

 

                                               1   Miguel Muñoz            4

                                              2-7  Ramon Chalmeta         3’5

                                              2-7  Jordi De La Plaza      3’5

                                              2-7  Ignasi Sànchez         3’5

                                              2-7  Luís Alberto Gómez     3’5

                                              2-7  Pawel Bielecki         3’5

                                              2-7  Enric Masferrer        3’5

                                              8-18 11 jugadors             3

                                                   T-82

 

                                                                                                                Resultat 2013

 

                                                                    Campió  -  ARIAN GONZALEZ                 Sots-Campió  -  HIPOLIT ASIS

 

 

                                                                                                                                                           

 

                                    OBERT DE SANTA MARGARIDA DE MONTBUI

 

                                                               Santa Margarida de Montbuí (Anoia), 26 setembre - 21 novembre

 

                                                                                                           Informació general

 

                                                                 Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

                                                                                                          Classificació ronda 4

 

                                               1   Vicenç Esplugas         4

                                              2-5  Albert Ramon           3’5

                                              2-5  Bernat Martínez        3’5

                                              2-5  Gerard Vila            3’5

                                              2-5  Manel Soidan           3’5

                                              6-12 Francesc Solà           3

                                              6-12 Israel Campos           3

                                              6-12 Andreu Creus            3

                                              6-12 Robert Cardona          3

                                              6-12 Josep Pons              3

                                              6-12 Ramon Clotet            3

                                              6-12 Salvador Llacuna        3

                                             13-20 8 jugadors             2’5

                                                   T-59

 

                                                                                  Fotos al...     FACEBOOK  -  www.bidmonfa.com

 

                                                                                                                Resultat 2013

 

                                                                Campió  -  VICENÇ ESPLUGAS                 Sots-Campió  -  ISRAEL CAMPOS

 

                                                                                                           Historial campionat

 

 

                                                                                                                                                        

 

                                                                   06-10-2014 -  Mor  -  Josep Garriga

 

 

                                                                                                                                                       

 

                     ELS MILLORS JUGADORS FEDERATS A LA FCE  -  OCTUBRE 2014

 

                                          1   David Navara           2710  =
                                          2   Francisco Vallejo      2696  =
                                          3   Kiril Georgiev         2644  =
                                          4   Aleksandr Rakhmanov    2598  =
                                          5   Evgenij Agrest         2596  =
                                              Jordi Magem            2596  +  6
                                          7   Alvar Alonso           2591  -  5
                                          8   Viktor Moskalenko      2589  =
                                          9   Fernando Peralta       2586  -  7
                                         10   Daniele Vocaturo       2585  =
                                              T-101

 

 

                                                                                                           

 

                                  CIRCUIT CATALÀ D’OBERTS INTERNACIONALS

 

                                                                                                                                            

 

                                                                                     Guanyador  2014  -  Karen H. Grigoryan

 

                                                                                                               Classificacions

 

                                                                                                          Historial guanyadors

 

 

                                                                                                                                                          

 

                                  OBERT D’ESCACS ACTIUS VILA DE SANTPEDOR

 

                                                                                             Santpedor (Bages), 14 setembre

 

                                                                                                                                          

 

                                                                      Campió  -  JORGE CORI                         Sots-Campió  -  JORDI MAGEM

 

                                                              Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

                                                                                                                Resultat 2013

 

                                                                Campió  -  JORGE A. GONZALEZ                   Sots-Campió  -  AIMEN RIZOUK

 

 

                                                                                                                                                           

 

            OPEN INTERNACIONAL D’ESCACS RAPIDS DE L’ESCOLA D’ESCACS D’OSONA

 

                                                                                                   Vic (Osona), 14 setembre

 

                                                                                                           Informació general

 

                                                                                                                                          

 

                                                                Campió  -  AMADOR RODRIGUEZ            Sots-Campió  -  JORGE A. GONZALEZ

 

                                                              Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

                                                                                                                Resultat 2013

 

                                                                  Campió  -  MIGUEL MUÑOZ                      Sots-Campió  -  AIMEN RIZOUK

 

 

                                                                                                                                                           

 

                                 DIADA DE L’11 DE SETEMBRE D’ESCACS ACTIUS

 

                                                                                    Sabadell (Vallès Occidental), 11 setembre

 

                                                                                                           Informació general

 

                                                                                                                                          

 

                                                                      Campió  -  KEVEL OLIVA                       Sots-Campió  -  MIGUEL MUÑOZ

 

                                                              Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

                                                                                                                Resultat 2013

 

                                                                 Campió  -  LUIS A. ROJAS                      Sots-Campió  -  JOSE A. GUERRA

 

 

                                                                                                                                                           

 

                                  OBERT INTERNACIONAL CIUTAT DE SABADELL

 

                                                                                 Sabadell (Vallès Occidental), 2 - 10 setembre

 

                                                                                                           Informació general

 

                                                                                                                                            

 

                                                                 Campió  -  CHANDA SANDIPAN                Sots-Campió  -  LEVAN AROSHIDZE

 

                                                 Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

                                                                                                            Classificació final

 

                                               1   Chanda Sandipan         7

                                               2   Levan Aroshidze         7

                                               3   José E. Martínez       6’5

                                              4-8  Alvar Alonso            6

                                              4-8  Jorge A. González       6

                                              4-8  Luís Alberto Gómez      6

                                              4-8  Enrique Colon           6

                                              4-8  Víctor M. Vehí          6

                                              9-10 Carles Diaz            5’5

                                              9-10 Marc Ortega            5’5

                                             11-14 4 jugadors              5

                                                   T-46

 

                                                      Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

                                                                                                                  Partides

 

                                                                                                                Resultat 2013

 

                                                          Campió  -  GUDMUNDUR KJARTANSSON      Sots-Campió  -  KAREN MOVSZISZIAN

 

 

                                                                                                                                                      

 

                                           OBERT INTERNACIONAL DE SANTS

 

                                                                                        Barcelona (Barcelonès), 22 - 31 agost

 

                                                                                                           Informació general

 

                                                                                                                                         

 

                                                                  Campió  -  ALEXANDER FIER                 Sots-Campió  -  DANIELE VOCATURO

 

                                                 Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  Classificació  - 

 

                                                                                                             Classificació final

 

                                               1   Alexander Fier         8’5

                                               2   Daniele Vocaturo        8

                                               3   Sebastian Bogner        8

                                               4   Martin Kraemer          8

                                               5   Daniel Alsina           8

                                               6   Stefan Bromberger       8

                                                   T-351

 

                                                 Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  Classificació

 

                                                                                                                   Partides

 

                                                                                                                Resultat 2013

 

                                                                 Campió  -  BASKARAN ADHIBAN                   Sots-Campió  -  JORGE CORI

 

 

                                                                                                                                                          

 

                                            OBERT MIQUEL MAS DE FIGUERES

 

                                                                                        Figueres (Alt Empordà), 11 - 18 agost

 

                                                                                                           Informació general

 

                                                                                                                                          

 

                                                                      Campió  -  KEVEL OLIVA                     Sots-Campió  -  CAMILO E. GOMEZ

 

                                                  Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

                                                                                                             Classificació final

 

                                               1   Kevel Oliva            7’5

                                               2   Camilo E. Gómez         7

                                               3   Levan Aroshidze        6’5

                                               4   Javier B. Campos        6

                                               5   Jorge E. Renteria       6

                                               6   Robert Alomà           5’5

                                               7   Oscar G. Sánchez       5’5

                                               8   Bernd Kohlweyer        5’5

                                               9   Hermes Dalo            5’5

                                                   T-38

 

                                                  Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

                                                                                                                Resultat 2013

 

                                                                  Campió   CRISTHIAN CRUZ                     Sots-Campió   JORDI FLUVIA

 

 

                                                                                                                                                          

 

                                   OBERT INTERNACIONAL LA POBLA DE LILLET

 

                                                                                    La Pobla de Lillet (Berguedà), 2 - 10 agost

 

                                                                                                                                             

 

                                                                Campió  -  KAREN MOVSZISZIAN                Sots-Campió  -  JOAN MELLADO

 

                                                      Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

                                                                                                            Classificació final

 

                                               1   Karen Movsziszian      7’5

                                               2   Joan Mellado           7’5

                                               3   Luís Alberto Gómez      7

                                               4   Jorge E. Renteria      6’5

                                               5   Daniel Boix            6’5

                                               6   Ferran Cervelló         6

                                                   T-47

 

                                                      Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

                                                                                                                Resultat 2013

 

                                                             Campió  -  LUIS ALBERTO GOMEZ           Sots-Campió  -  KAREN MOVSZISZIAN

 

 

                                                                                                                                                          

 

                                  OBERT INTERNACIONAL CIUTAT DE BADALONA

 

                                                                                          Badalona (Barcelonès), 2 - 10 agost

 

                                                                                                                                           

 

                                                               Campió  -  KAREN H. GRIGORYAN                 Sots-Campió  -  SOMAK PALIT

 

                                                 Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

                                                                                                            Classificació final

 

                                               1   Karen H. Grigoryan     7’5

                                               2   Somak Palit            6’5

                                               3   Orelvis Pérez          6’5

                                               4   Khamparia Akshat       6’5

                                               5   Filemón Cruz           6’5

                                               6   Marc Narciso           6’5

                                               7   Camilo E. Gómez        6’5

                                               8   Jonathan E. Cruz       6’5

                                                   T-86

 

                                                 Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

                                                                                                                Resultat 2013

 

                                                                   Campió  -  JOAN FLUVIA                       Sots-Campió  -  DANIEL ALSINA

 

 

                                                                                                                                                           

 

                                       OPEN INTERNACIONAL VILA DE SITGES

 

                                                                                                Sitges (Garraf), 22 - 31 juliol

 

                                                                                                           Informació general

 

                                                                                                                                          

 

                                                                      Campió  -  KEVEL OLIVA                     Sots-Campió  -  CAMILO E. GOMEZ

 

                                                     Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

                                                                                                            Classificació final

 

                                               1   Kevel Oliva             7

                                               2   Camilo E. Gómez        6’5

                                               3   Diptayan Ghosh         6’5

                                               4   Somak Palit            6’5

                                               5   Karen H. Grigoryan     6’5

                                               6   Vladimir Burmakin      6’5

                                               7   Khamparia Akshat        6

                                               8   Levan Aroshidze         6

                                                   T-55

 

                                                     Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

                                                                                                                Resultat 2013

 

                                                               Campió  -  KAREN H. GRIGORYAN               Sots-Campió  -  ALEXEI BARSOV

 

 

                                                                                                                                                          

 

                                         OBERT INTERNACIONAL SANT MARTI

 

                                                                                        Barcelona (Barcelonès), 13 - 21 juliol

 

                                                                                                           Informació general

 

                                                                                                                                           

 

                                                                Campió  -  KAREN H. GRIGORYAN                  Sots-Campió  -  JORGE CORI

 

                                                 Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

                                                                                                            Classificació final

 

                                               1   Karen H. Grigoryan     7’5

                                               2   Jorge Cori              7

                                               3   José E. Martínez        7

                                               4   Vladimir Burmakin       7

                                               5   Kevel Oliva             7

                                               6   Jaime A. Cuartas       6’5

                                               7   José Manuel López      6’5

                                               8   Axel Bachmann          6’5

                                               9   Ziaur Rahman           6’5

                                                   T-110

 

                                                 Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

                                                                                                                Resultat 2013

 

                                                             Campió   SIMEN AGDESTEIN              Sots-Campió   ALEXANDER KOVCHAN