ESCACS  /  AJEDREZ  /  CHESS

 

                

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

15/12 - 16/12 - 17/12 - 18/12 - 19/12

____________________________________________________________________________________________________________

 

                                 Facebook   /    Twiter   /    Instagram

____________________________________________________________________________________________________________

 

                               

 

                INFORMATION OF THE WORLD

 

                             *   Memorial Carlos Torre -    

                                   Ronda 5,

                                   líder  Emilio A. Cordova  4’5 puntos.

 

                             *   European Rapid and Blitz Championships -        

                                   Blitz -  Champion -  Sergei Zhigalko,  Sub-Champion -  Luke J. McShane.

 

                             *   Russian Championship - 

                                   Champion -  Peter Svidler.

 

                                   London Chess Classic - 

                                   Champion -  Fabiano Caruana.

 

                                 *

 

                INFORMACIÓ DE CATALUNYA

 

                                 Comentaris anònims   /    Propers campionats

 

                             *   Festival Internacional Sunway Sitges -      

                                   Ronda 2,

                                   líders  28 jugadors  2 punts.

 

                             *   Escacs Base Memorial David Garcia -

                                   Campió Sub-20 -  Xavier Martínez.

 

                             *   Torneig La Marató de TV3.

 

                             *   Actiu Memorial Jesús Martín -

                                   Ronda 4,

                                   líders  Jordi Miralles  i  Jofre Custodio  4 punts.

 

                                   Tancat i Obert del Gerunda -    

                                   Tancat -  Campió -  Xavier Povill,

                                   Obert -  Campió -  Jordi Alvarez,  Sots-Campió -  Joan Carranza.

 

                                   Provincial Individual Absolut de Girona - 

                                   Campió -  Fernando Méndez,  Sots-Campió -  Alexandre Pinsach.

 

                                   Trobada Escacs Solidaris -

                                   Campions -  Joshua Solaní  i  David Monell,

                                   Sots-Campions -  Ramon Verdés  i  Daniel LLavall.

 

                                   Obert Actiu del Foment Martinenc -

                                   Campió -  Miguel Muñoz,  Sots-Campió -  Arturo Vidarte.

 

                                   Campionat de Veterans de Barcelona - 

                                   Campió -  Emili Simón,  Sots-Campió -  Roger Salvo.

 

                                   Obert Memorial David Garcia -

                                   Campió -  Rodrigo Vásquez,  Sots-Campió -  Miguel Muñoz.

 

                                   Ràpides Festa Major Sant Andreu -

                                   Campió -  Marc Ortega,  Sots-Campió -  Sayed A. Akbarinia.

 

                                   Obert del Maresme - 

                                   Campió -  Manuel Soler,  Sots-Campió -  Pablo Mendoza.

 

                                   Tancat d’Argentona -

                                   Campió -  Luís Luna.

 

                                   Torneig Actiu Fira de la Puríssima -

                                   Campió -  Miguel Muñoz,  Sots-Campió -  Florian Grafl.

 

                                   Obert Vila de Gràcia -

                                   Campió -  Fernando A. Valenzuela,  Sots-Campió -  Josue Expósito.

 

                                   Obert Club d’Escacs Barcelona - 

                                   Campió -  Joan M. Marches,  Sots-Campió -  Raul O. González.

 

                                                                                  

 

                              Jugadors  /  Jugadores  /  Players

 

                              Calendari  /  Calendario  /  Calendar

 

                              Problemes  /  Problemas  /  Problems

 

                              Informació  /  Información  /  Information

 

                              Història  /  Historia  /  History

 

                              Partides Jugadors  /  Partidas Jugadores  /  Games Players

 

                              Videos

 

                              Jugador …  /  Player …

 

                              Elos  /  Elo live + 2700

 

                              Altres  /  Otros  /  Other

 

                              Obertura  /  Apertura  /  Opening  -  Monfà

 

                              Jugar  /  To Play  -

                              -  FIDE  -  Buho 21  -  Playchess  -  Chessclub  -  Lichess

                              -  Planeta de Ajedrez  -  Jaque Mate  -  Escaquejant

 

                              Enllaços  /  Enlaces  /  Links

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

Creador web  -  Ramon Monfà Solé        /       Tècnic informàtic  -  Jordi Solé Pera

 

Data inici web  -  20 de maig del 2005        /       Dies  -  4.595

 

El Pla d’Urgell  -  Catalunya

 

____________________________________________________________________________________________________________