ESCACS  /  AJEDREZ  /  CHESS

 

                

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

21/08 - 22/08 - 23/08 - 24/08 - 25/08

____________________________________________________________________________________________________________

 

                               

 

                INFORMATION OF THE WORLD

 

                                 Facebook   /    Twiter   /    Instagram

 

                             *   World Youth Championship - 

 

                             *   Viktor Korchnoi Memorial - 

                                   Round 8,  leaders  Evgeny Alekseev  and  Dmitry Kokarev  7 points.

 

                             *   Abu Dhabi Masters Tournament - 

                                   Champion -  Bassem Amin,  Sub-Champion -  Nigel D. Short.

 

                                   Saint Louis Rapid and Blitz Championships - 

                                   Rapid,  Champion -  Levon Aronian,

                                   Blitz,  Champion -  Sergey Karjakin.

 

                                   Riga Technical University Open - 

                                   Champion -  Vladimir Onischuk,  Sub-Champion -  Sergey Pavlov.

 

                                   Sinquefield Cup - 

                                   Champion -  Maxime Vachier.

 

                                   Nou  /  Nuevo  /  New -   Instagram

 

                                 *

 

                INFORMACIĶ DE CATALUNYA

 

                                 Facebook   /    Twiter   /    Instagram

 

                                 Comentaris anōnims   /    Propers campionats

 

                             *   Obert Internacional de Sants - 

                                   Ronda 6,  líder  Rinat Jumabayev  6 punts.

 

                             *   Campionat d’Europa de Veterans - 

                                   +50 -  Campiķ -  Karen Movsziszian,  Sots-Campiķ -  Evgenij Kalegin,

                                   +65 -  Campiķ -  Nils G. Renman,  Sots-Campiķ -  Tamaz Giorgadze.

 

                             *   Rāpides Festa Major de Balāfia -

                                   Campiķ -  Fco. Javier Garcia,  Sots-Campiķ -  Joan Trepat.

 

                             *   Torneig de Rāpides Memorial Joan Duran -

                                   Campiķ -  Ruben Fernāndez,  Sots-Campiķ -  Santi Ariste.

 

                                   Torneig Llampec Festa Major de Platja d’Aro -

                                   Campiķ -  Aleksei Ilenko,  Sots-Campiķ -  Daniel Molina.

 

                                   Obert Internacional de Sant Adriā -    

                                   Campiķ -  Carlomagno Oblitas,  Sots-Campiķ -  Grzegorz Nasuta.

 

                                   Obert Miquel Mas de Figueres - 

                                   Campiķ -  Jean N. Riff,  Sots-Campiķ -  Miguel Muņoz.

 

                                   Torneig de Rāpides de Santa Pau -

                                   Campiķ -  Luis A. Gķmez,  Sots-Campiķ -  Jordi Triadú.

 

                                   Rāpides d’Amposta -

                                   Campiķ -  LLātzer Bru,  Sots-Campiķ -  Santiago Aņo.

 

                                   Torneig Llampec Festa Major d’Ullastrell.

 

                                   Territorial Actius de Girona - Figueres -

                                   Campiķ -  Angel Mayor,  Sots-Campiķ -  Jordi Cuadras.

 

                                   Llampec La Palma d’Ebre -

                                   Campiķ -  Pablo Baquedano,  Sots-Campiķ -  German Benaiges.

 

                                   Torneig Llampec Memorial Pere Coromines -

                                   Campiķ -  Eduardo Moreno,  Sots-Campiķ -  Viktorija Ni.

 

                                   Obert Internacional Ciutat de Badalona - 

                                   Campiķ -  Karen H. Grigoryan,  Sots-Campiķ -  Tigran S. Petrosyan.

 

                                   Obert Internacional La Pobla de Lillet -

                                   Campiķ -  Karen Movsziszian,  Sots-Campiķ -  Miguel Muņoz.

 

                                             

 

                              Jugadors  /  Jugadores  /  Players

 

                              Calendari  /  Calendario  /  Calendar

 

                              Problemes  /  Problemas  /  Problems

 

                              Informaciķ  /  Informaciķn  /  Information

 

                              Histōria  /  Historia  /  History

 

                              Partides Jugadors  /  Partidas Jugadores  /  Games Players

 

                              Videos

 

                              Jugador …  /  Player …

 

                              Elos  /  Elo live + 2700

 

                              Altres  /  Otros  /  Other

 

                              Obertura  /  Apertura  /  Opening  -  Monfā

 

                              Jugar  /  To Play  -

                              -  FIDE  -  Buho 21  -  Playchess  -  Chessclub  -  Lichess

                              -  Planeta de Ajedrez  -  Jaque Mate  -  Escaquejant

 

                              Enllaįos  /  Enlaces  /  Links

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

Creador web  -  Ramon Monfā Solé        /       Tčcnic informātic  -  Jordi Solé Pera

 

Data inici web  -  20 de maig del 2005        /       Dies  -  4.479

 

El Pla d’Urgell  -  Catalunya

 

____________________________________________________________________________________________________________