www.bidmonfa.com              index-web              bidmonfa@bidmonfa.com

 

 

                                                           

 

                                                            Música  /  Music                                   bid monfà                                                       Ofertes Pikolin a bid monfà

 

                                                                                                                                                           

 

                                  INFORMACIÓ PROVÍNCIA DE LLEIDA

 

                                                                                         Informació  -  Mundial  -  Catalunya    /   Historial campionats provincials de LLeida

 

                                                                                     Clubs   /   Elo   /   Elo live + 2700   /   Càlcul de l’elo   /   Partides província   /   En memòria

                                    ______________________________________________

 

                                          COMENTARIS SOBRE ELS ESCACS A LA NOSTRA PROVÍNCIA

 

                               AL FACEBOOK AMB REGISTRE  -   *  AMB ANÒNIM

 

                                                               TWITTER

                                    ______________________________________________

 

                                                   PROPERS CAMPIONATS

                                    ______________________________________________

 

 

                                                                                                                                                       

 

                ELS MILLORS JUGADORS DE LA DELEGACIÓ DE LLEIDA  -  MARÇ 2015

 

                                          1   Oscar De La Riva       2549  =
                                              Aramis Alvarez         2549  =
                                          3   Sandro Pozo            2539  =
                                          4   David R. Norwood       2525  =
                                          5   Josep Oms              2514  -  2
                                          6   Fco. Javier Ochoa      2435  =
                                          7   Joan Trepat            2433  +  2
                                          8   Guillem Baches         2428  =
                                              Alejandro Barbero      2428  +  8
                                         10   Lluís Mª Castany       2414  =
                                              Albert Ramon           2414  =
                                              T-100

 

 

                                                                

 

                                              CAMPIONAT PER EQUIPS 2015

 

                                                                                                         25 gener - 22 març

 

                                                                      Calendaris, resultats i quadres

 

                                                                                    Classificacions

 

                                                                    Enllaç campionat per equips FCE

 

                                             Si poseu els resultats al mur del “facebook” de la web (pot ser qualsevol jugador),

                                                    podrem saber tots els resultats durant la tarda-vespre del mateix dia de joc.

 

                                                                                              FACEBOOK  -  www.bidmonfa.com

 

                        RESULTATS CAMPIONATS PER EQUIPS  -  2014  -  2013  -  2012  -  2011  -  2010  -  2009  -  2008  -  2007  -  2006  -  2005  -  2004

 

 

                                                                

 

                        CAMPIONAT PROVINCIAL INDIVIDUAL DE SUBS DE LLEIDA

 

                                                                            Ponts, Vallfogona de Balaguer i Balaguer (Noguera)

 

                                                                                                   Grup sub - 8,  7 - 21 febrer

 

                                                                                           Grups sub - 10 / 12,  17 - 31 gener

 

                                                                                 Grups sub - 14 / 16 / 18,  17 gener - 21 febrer

 

                                                                                                            Circular campionat

 

                                                                                                           Informació jugadors

 

                                                                   Participants sub- 8    -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  Classificació

 

                                                                   Campió  -  LLUIS PORTA                        Sots-Campió  -  ANTONI RUBIES

 

                                                                   Participants sub- 10  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  Classificació

 

                                                                                                                                           

 

                                                                      Campió  -  JOAN PEDRA                        Sots-Campió  -  DANIEL SASTRE

 

                                                                   Participants sub- 12  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  Classificació

 

                                                                                                                                            

 

                                                                  Campió  -  GUERAU MASAGUE                     Sots-Campió  -  JAUME FOIX

 

                                                                   Participants sub- 14  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  Classificació

 

                                                                                                                                            

 

                                                                     Campió  -  FERRAN SOLE                        Sots-Campió  -  GUIM ESTRUCH

 

                                                                            Participants sub- 16  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre

 

                                                                                                                                            

 

                                                                      Campió  -  EDGAR SOLE                      Sots-Campiona  -  MARIONA CLUA

 

                                                                             Participants sub- 18  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre

 

                                                                                                                                            

 

                                                                   Campió  -  SERGI FABREGA                       Sots-Campió  -  JOEL SOLANI

 

                                                                                                                *  Partides

 

                                                                                                       Resultat campionat 2014

 

    Classificació Sub - 8       Classificació Sub - 10       Classificació Sub - 12       Classificació Sub - 14       Classificació Sub - 16       Classificació Sub - 18

 

       DANIEL SASTRE                JAUME FOIX                GUERAU MASAGUE              FERRAN SOLE                  EDGAR SOLE                 SERGI FABREGA

 

                                                                                                       Historial campionat subs

 

 

                                                                                                                                                       

 

               ELS MILLORS JUGADORS DE LA DELEGACIÓ DE LLEIDA  -  FEBRER 2015

 

                                          1   Oscar De La Riva       2549  =
                                              Aramis Alvarez         2549  =
                                          3   Sandro Pozo            2539  =
                                          4   David R. Norwood       2525  =
                                          5   Josep Oms              2514  -  2
                                          6   Fco. Javier Ochoa      2435  =
                                          7   Joan Trepat            2433  +  2
                                          8   Guillem Baches         2428  =
                                              Alejandro Barbero      2428  +  8
                                         10   Lluís Mª Castany       2414  =
                                              Albert Ramon           2414  =
                                              T-100

 

 

                                                                

 

                                          COPA CATALANA  -  SECTOR LLEIDA

 

                                                                                               Bellpuig (Urgell), 11 i 18 gener

 

                                                                                                           Circular campionat

 

                                                                                  

 

                                                                 Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

                                                                          Campió  -   LLEIDA - A                     Sots-Campió  -  LLEIDA - B

 

                                                                                  Fotos al...     FACEBOOK  -  www.bidmonfa.com

 

                                                                                                                  Vídeo 

 

                                                                                                                Resultat 2014

 

                                                                        Campió  -   LLEIDA - A                     Sots-Campió  -  TARREGA - A

 

                                                                                                                  Vídeo 

 

 

                                                                                                                                                      

 

                ELS MILLORS JUGADORS DE LA DELEGACIÓ DE LLEIDA  -  GENER 2015

 

                                          1   Oscar De La Riva       2549  =
                                              Aramis Alvarez         2549  =
                                          3   Sandro Pozo            2539  =
                                          4   David R. Norwood       2525  =
                                          5   Josep Oms              2516  +  1
                                          6   Fco. Javier Ochoa      2435  =
                                          7   Joan Trepat            2431  + 12
                                          8   Guillem Baches         2428  =
                                          9   Alejandro Barbero      2420  +  5
                                         10   Lluís Mª Castany       2414  =
                                              Albert Ramon           2414  + 14
                                              T-100

 

 

                                                                                                                                                             

 

                                               TROBADA ESCACS SOLIDARIS

 

                                                                                              Almenar (Segrià), 21 desembre

 

                                                                                                         Informació campionat

 

                                                                                                            Cartell campionat

 

                                                                                           

 

                                Campions  -  ALBERT RAMON  -  RAMON VERDES                       Sots-Campions  -  JOSHUA SOLANI  -  DAVID MONELL

 

                                                                                                             Classificació final

 

                                                                                                        Vídeos  *  *  *  *

 

                                                                                                                Resultat 2012

 

                           Campions  -  DAVID MONELL  -  ALEJANDRO BARBERO                  Sots-Campions  -  ISRAEL CAMPOS  -  RAMON VERDES

 

                                                                                                           Vídeos  *  *  *

 

 

                                                                 

 

                                       TORNEIG DE NADAL DE SUB-8 A SUB-18

 

                                                                                                LLeida (Segrià),  20 desembre

 

                                                                                                          Informació campionat

 

                                                                                               

 

                                                                     Classificacions finals -  Sub-8  -  Sub-10  -  Sub-12 i 14  -  Sub-16 i 18

 

 

                                                                                                                                                            

 

                                          OBERT D’ESCACS CIUTAT DE LLEIDA

 

                                                                                   LLeida (Segrià),  6 novembre - 18 desembre

 

                                                                                                           Circular campionat

 

                                                                                                                                           

 

                                                               Campió  -  ALEJANDRO BARBERO                 Sots-Campió  -  JOAN TREPAT

 

                                                                    Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  Classificació

 

                                                                                                             Classificació final

 

                                               1   Alejandro Barbero      6’5

                                               2   Joan Trepat             6

                                               3   Raul Diaz              4’5

                                               4   Ferran Solé            4’5

                                               5   Edgar Solé             4’5

                                               6   Jaume Rodon             4

                                               7   Emili Ortoneda          4

                                               8   Miquel A. Aribau        4

                                               9   Guerau Masagué          4

                                              10   Jordi Bedoya            4

                                              11   Jordi Cots              4

                                              12   Alex Ghenghiu           4

                                                   T-27

 

                                                                                                                Resultat 2013

 

                                                               Campió  -  JOAN TREPAT                  Sots-Campió  -  JOSE MA. RODRIGUEZ

 

 

                                                 

 

                                         TORNEIG SOLIDARI MARATO DE TV3

 

                                                                                                LLeida (Segrià),  14 desembre

 

                                                                                                         Informació campionat

 

                                                                                                                                          

 

                                                                      Campió  -  JOSEP OMS                       Sots-Campió  -  RAMON MONFA S.

 

                                                              Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

                                                                                                           Vídeos  *  *  *

 

 

                                                                

 

                                 CAMPIONAT PROVINCIAL INDIVIDUAL ABSOLUT

 

                                                                                  Tornabous (Urgell),  5 octubre - 30 novembre

 

                                                                                                         Participants i resultats

 

                                                                                                                                          

 

                                                                   Campió  -  ALBERT RAMON                       Sots-Campió  -  JOAN TREPAT

 

                                                         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

                                                                                                             Classificació final

 

                                               1   Albert Ramon           7’5

                                               2   Joan Trepat             7

                                               3   Alejandro Barbero       7

                                               4   Israel Campos          6’5

                                               5   Joan Gensana           6’5

                                               6   Joshua Solani          6’5

                                               7   Ramon Verdés            6

                                               8   Roger Cortiella         6

                                               9   David Monell            6

                                              10   Daniel Llavall          6

                                              11   Ramon Monfà S.          6

                                              12   Albert Palau            6

                                              13   Josep Arnillas          6

                                                   T-76

 

                                                                                  Fotos al...     FACEBOOK  -  www.bidmonfa.com

 

                                                                                                                     Vídeo

 

                                                                                                                Resultat 2013

 

                                                               Campió  -  ALEJANDRO BARBERO                  Sots-Campió  -  JOAN TREPAT

 

                                                                                                                     Vídeo

 

                                                                                                           Historial campionat