www.bidmonfa.com              index-web              bidmonfa@bidmonfa.com

 

 

                                                          

 

                                                            Música  /  Music                                 bid monfà                                                         Ofertes Pikolin a bid monfà

 

                                                                                                                                                           

 

                                  INFORMACIÓ PROVÍNCIA DE LLEIDA

 

                                                                                         Informació  -  Mundial  -  Catalunya    /   Historial campionats provincials de LLeida

 

                                                                                     Clubs   /   Elo   /   Elo live + 2700   /   Càlcul de l’elo   /   Partides província   /   En memòria

                                    ______________________________________________

 

                                          COMENTARIS SOBRE ELS ESCACS A LA NOSTRA PROVÍNCIA

 

                               AL FACEBOOK AMB REGISTRE  -   *  AMB ANÒNIM

 

                                                               TWITTER

                                    ______________________________________________

 

                                                   PROPERS CAMPIONATS

                                    ______________________________________________

 

 

                                                                                                                                                       

 

                      CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB - 8 / 10 / 12 / 14 / 16 / 18

 

                                                                                         Vila-seca  (Tarragonès), 12 - 17 abril

 

                                                                               Resultats dels jugadors de la Delegació de Lleida

 

                                      Rondes  -  1 - 2 - 3 - 4 - 5 – 6 – 7 – 8  - Punts - Classif.

 

                  Sub- 8 – Daniel Sastre      -  1   0   1   1   1   0   1   0  -   5   -  11

                           Alex Pedra         -  +   1   1   0   1   0   0   0  -   4   -  31

                           Jaume Alcon        -  1   1   0   0   0   1   1   1  -   5   -  18

                           Matias Mora        -  0   1   1   0   1   0   0   1  -   4   -  32

                           Antoni Rubies      -  +   0   0   1   =   0   1   1  -  4’5  -  25

 

                                      Rondes  -  1 - 2 - 3 - 4 - 5 – 6 – 7 - 8 - 9  - Punts - Classif.

 

                  Sub-10 – Joan Pedra         -  1   0   0   1   1   1   0   1   1  -   6   -  16

                           Jaume Foix         -  1   1   1   1   1   =   =   1   1  -   8   -   1

                           Jordi Albert       -  0   0   0   0   0   =   1   1   0  -  2’5  -  75

                           Judith Aviñó       -  0   1   0   0   0   0   0   1   1  -   3   -  71

                           Lluc Botigué       -  0   0   1   0   0   1   0   0   0  -   2   -  79

                           Daniel Cano        -  0   =   0   0   1   1   0   0   0  -  2’5  -  74

                           Samuel LLinares    -  0   0   1   0   1   0   1   1   0  -   4   -  55

                           Joan Masot         -  0   0   0   0   0   =   1   0   1  -  2’5  -  77

                           Vinyet Palau       -  0   1   0   1   1   1   0   1   0  -   5   -  32

 

                  Sub-12 – Guerau Masagué     -  1   1   0   1   =   1   1   0   =  -   6   -   9

                           Josep Ma. Ribera   -  0   1   =   1   0   0   0   =   =  -  3’5  -  69

                           LLuc Estruch       -  0   1   1   1   1   0   0   0   0  -   4   -  51

                           Alex Alcon         -  0   1   1   0   0   1   0   0   1  -   4   -  56

                           Blai Bernado       -  0   0   0   1   0   1   0   1   1  -   4   -  65

                           Albert Canales     -  0   1   =   0   0   1   0   1   =  -   4   -  59

                           Josep Pubill       -  0   0   1   1   0   0   1   =   =  -   4   -  61

                           Guerau Ripoll      -  =   0   0   0   1   0   =   1   =  -  3’5  -  74

                           Laia Tarragona     -  0   0   1   0   0   =   =   0   =  -  2’5  -  86

 

                  Sub-14 – Ferran Solé        -  1   1   1   0   =   1   0   1   0  -  5’5  -  12

                           Aleix Martí        -  1   1   0   0   1   0   1   0   0  -   4   -  42

                           Ramon Cosialls     -  0   1   1   =   0   0   1   1   =  -   5   -  30

                           Guim Estruch       -  1   0   =   0   1   0   1   0   =  -   4   -  46

                           Jordi Mir          -  0   1   =   =   0   =   +   0   1  -  4’5  -  39

 

                  Sub-16 - Edgar Solé         -  1   0   0   0   =   1   1   0   =  -   4   -  36

                           Mariona Clua       -  0   =   =   0   0   =   1   1   0  -  3’5  -  39

                           Maria Galera       -  1   0   0   0   1   0   =   0   1  -  3’5  -  38

                           Robert Tarragó     -  0   1   =   0   =   1   0   0   1  -   4   -  33

 

                  Sub-18 – José Pérez         -  0   0   1   =   1   0   =   =   1  -  4’5  -  20

                           Jordi Fortuny      -  0   1   =   1   1   0   0   =   0  -   4   -  22

                           Sergi Fàbrega      -  0   1   1   1   0   0   0   0   =  -  3’5  -  29

                           Pau Nieto          -  0   0   1   0   1   0   0   1   =  -  3’5  -  31

 

                                                                                                              Més informació

 

 

                                                                                                                                                      

 

                                              CAMPIONAT PER EQUIPS 2014

 

                                                                                           Divisió d’honor, 25 gener - 8 març

 

                                                                                             Altres grups, 26 gener - 23 març

 

                                                                      Calendaris, resultats i quadres

 

                                                                                   Classificacions

 

                               Actes  -  Clubs  -  Jugadors  -  Quadres  -  Calendaris  -  Resultats rondes

 

                                                                                       Adreces locals de joc dels clubs de Catalunya

 

                                             Si poseu els resultats al mur del “facebook” de la web (pot ser qualsevol jugador),

                                                    podrem saber tots els resultats durant la tarda-vespre del mateix dia de joc.

 

                                                                                              FACEBOOK  -  www.bidmonfa.com

 

                               RESULTATS CAMPIONATS PER EQUIPS  -  2013  -  2012  -  2011  -  2010  -  2009  -  2008  -  2007  -  2006  -  2005  -  2004

 

 

                                                                                                                                                         

 

                                              TORNEIG CLASSIC SANT MARTI

 

                                                                                   Barcelona (Barcelonès), 16 gener - 13 març

 

                               Rondes  -  1   2   3   4   5   6   7   8   9  - Punts - Classif.

 

                          Roger Aldomà -  0   1   1   1   -   =   0   =   -  -   4   -  48

 

                                                                                                               Més informació

 

 

                                                                                                                                                           

 

                                 TORNEIG DE PROMOCIÓ - CARNESTOLTES 2014

 

                                                                                                  Tornabous (Urgell), 8 març

 

                                                                                                         Cartell del campionat

 

                                                                                                                                           

 

                                                                      Campió  -  JAUME FOIX                       Sots-Campió  -  ROSSEND PRATS

 

                                                                        Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  Classificació

 

 

                                                                                                                                                        

 

                                                                 25-02-2014 -  Mor  -  Francesc Nadal

 

 

                                                                                                                                                        

 

                                                                     24-02-2014 -  Mor  -  Islam Waliul

 

 

                                                                                                                                                      

 

                        CAMPIONAT PROVINCIAL INDIVIDUAL DE SUBS DE LLEIDA

 

                                                                                                         Balaguer (Noguera)

 

                                                                                              Grup sub - 8,  15 febrer - 1 març

 

                                                                                       Grups sub - 10 / 12,  25 gener - 8 febrer

 

                                                                                   Grups sub - 14 / 16 / 18,  25 gener - 1 març

 

                                                                                  Circular sub - 8 / 10 / 12 / 14 - Circular sub - 16 / 18

 

                                                                                                          Informació jugadors

 

                                                                  Participants sub- 8    -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  Classificació

 

                                                                                                                                           

 

                                                                   Campió  -  DANIEL SASTRE                        Sots-Campió  -  ALEX PEDRA

 

                                                                  Participants sub- 10  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  Classificació

 

                                                                                                                                           

 

                                                                      Campió  -  JAUME FOIX                           Sots-Campió  -  JOAN PEDRA

 

                                                                  Participants sub- 12  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  Classificació

 

                                                                                                                                         

 

                                                                 Campió  -  GUERAU MASAGUE                   Sots-Campió  -  LLUC ESTRUCH

 

                                                                  Participants sub- 14  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  Classificació  - 

 

                                                                                                                                           

 

                                                                     Campió  -  FERRAN SOLE                        Sots-Campió  -  ALEIX MARTI

 

                                                                  Participants sub- 16  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre  - 

 

                                                                                                                                           

 

                                                                     Campió  -  EDGAR SOLE                     Sots-Campió  -  ROBERT TARRAGO

 

                                                                  Participants sub- 18  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  Classificació  - 

 

                                                                                                                                          

 

                                                                   Campió  -  SERGI FABREGA                     Sots-Campió  -  JORDI FORTUNY

 

                                                                                  Fotos al...     FACEBOOK  -  www.bidmonfa.com

 

                                                                                                       Resultat campionat 2013

 

    Classificació Sub - 8       Classificació Sub - 10       Classificació Sub - 12       Classificació Sub - 14       Classificació Sub - 16       Classificació Sub - 18

 

          JOAN PEDRA             GUERAU MASAGUE              FERRAN SOLE                JORDI CALDERO             ERIC CASANOVAS              GERARD ORRIT

 

                                                                                                      Historial campionat subs

 

 

                                                                                                                                                       

 

                                          COPA CATALANA  -  SECTOR LLEIDA

 

                                                                                               Bellpuig (Urgell), 12 i 19 gener

 

                                                                                                           Circular campionat

 

                                                                                            

 

                                                                        Campió  -   LLEIDA - A                     Sots-Campió  -  TARREGA - A

 

                                                                 Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

                                                                                  Fotos al...     FACEBOOK  -  www.bidmonfa.com

 

                                                                                                                  Vídeo 

 

                                                                                                                Resultat 2013

 

                                                                        Campió  -   TARREGA - A                     Sots-Campió  -  LLEIDA - A

 

 

                                                                                                                                                        

 

                                                                    11-01-2014 -  Mor  -  Ricard Lega

 

 

                                                                                                                                                      

 

                ELS MILLORS JUGADORS DE LA DELEGACIÓ DE LLEIDA  -  GENER 2014

 

                                          1   Oscar De La Riva       2553  =
                                          2   Aramis Alvarez         2549  =
                                          3   Sandro Pozo            2539  =
                                          4   David R. Norwood       2525  =
                                          5   Eric Prie              2467  =
                                          6   Lluís Mª Castany       2425  =
                                          7   Guillem Baches         2424  =
                                          8   Alejandro Barbero      2416  +  4
                                              Joan Trepat            2416  +  6
                                         10   Albert Ramon           2407  +  8
                                              T-101

 

 

                                                                                                                                                          

 

                                     TORNEIG INFANTIL CLUB D’ESCACS PONTS

 

                                                                                               Ponts (Noguera), 29 desembre

 

                                                                                                           Circular campionat

 

                                                                                                                                           

 

                                                                     Campió  -  FERRAN SOLE                        Sots-Campió  -  JOEL SOLANI

 

                                                                                                             Classificació final

 

                                                                                                                Resultat 2012

 

                                                                  Campió  -  FERRAN SOLE                      Sots-Campió  -  JORDI FORTUNY

 

 

                                                                

 

                                 CAMPIONAT PROVINCIAL INDIVIDUAL ABSOLUT

 

                                                                                      LLeida (Segrià),  6 octubre - 1 desembre

 

                                                                                                           Circular campionat

 

                                                                                                         Participants i resultats

 

                                                                                                                                       

 

                                                             Campió  -  ALEJANDRO BARBERO                  Sots-Campió  -  JOAN TREPAT

 

                                                         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

                                                                                                             Classificació final

 

                                               1   Alejandro Barbero      7’5

                                               2   Joan Trepat            7’5

                                               3   Albert Ramon           7’5

                                               4   Daniel Llavall          7

                                               5   Lluís Quintas          6’5

                                               6   Ramon Monfà S.         6’5

                                               7   Arnau Arnó             6’5

                                               8   Albert Sanuy           6’5

                                               9   Ferran Gutiérrez        6

                                              10   Eugeni Pera             6

                                              11   Josep R. Blanch         6

                                              12   David Farré             6

                                              13   Jaume Rodon             6

                                              14   Julián Rodríguez        6

                                                   T-94

 

                                                                                  Fotos al...     FACEBOOK  -  www.bidmonfa.com

 

                                                                                                                     Vídeo

 

                                                                                                       Resultat campionat 2012

 

                                                      Grup A  -  Campió  -  ALBERT RAMON                Sots-Campió  -  ALEJANDRO BARBERO

 

                                                      Grup B  -  Campió  -  NORBERT ROS                   Sots-Campió  -  RAMON ALOY

 

                                                                                                               Vídeos    

 

                                                                                                           Historial campionat